Zapowiedź Actus Humanus Resurrectio w Gdańsku

Oto zapowiedź koncertu podczas festiwlu Actus Humanus, na którym zbrzmiało 12 Fantazji na flet traverso solo Georga Philippa Telemanna.

Cykle fantazji na instrumenty solo Georga Philippa Telemanna to ewenement w historii muzyki baroku. Żaden inny kompozytor nie stworzył bowiem aż trzech serii tego rodzaju dzieł przeznaczonych na instrumenty melodyczne. Podczas gdańskiego festiwalu zabrzmiały już fantazje skrzypcowe i gambowe.

Cykl dopełniło 12 Fantazji na flet solo w wykonaniu Agnieszki Gorajskiej, która jest studentką m.in. słynnego Jeana Pierre’a Rampala, a także Magdaleny Pilch. Umiejętności w zakresie gry na instrumentach historycznych doskonaliła w Królewskim Konserwatorium w Hadze pod kierunkiem legendarnego Wilberta Hazelzeta oraz Catherine Clark, a także na kursach mistrzowskich u Bartholda Kuijkena i Patricka Bruckelsa. Swoją pasję do muzyki barokowej realizuje nie tylko jako solistka, lecz także jako członkini orkiestr i dwóch zespołów kameralnych. Z muzykami z haskiej uczelni współtworzy grupę Aet as Baroca, współpracuje również w konsorcie fletów renesansowych.

Więcej: Actus Humanus / Facebook

Scroll Up